Pompy Ciepła

Energia odnawialna jest bez wątpienia energią przyszłości. Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące całkowicie naturalne źródła energii: ziemię, wodę i powietrze. Dzięki nim możemy nie tylko zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, lecz także przyczynić się do ochrony środowiska. Jednocześnie decydując się na pompę ciepła stajemy się bardziej niezależni i unikamy dodatkowych prac, a tym samym kosztów, takich jak na przykład: przyłącz gazu czy budowa komina spalinowego.

Jeżeli są Państwo zainteresowani Pompą ciepła jako źródłem ciepła w swoim domu lub mieszkaniu możemy zaproponować następujące rozwiązania:

Pompy gruntowe zasilane różnymi rodzajami dolnego źródła takimi jak: odwierty pionowe lub kolektor płaski spiralny. Pokrywają 100% zapotrzebowania na ciepło budynku.

Pompy powietrzne dostępne są w dwóch rodzajach. Bardziej wydajnym i polecanym jest pompa powietrzna w formie monobloku. Tańszym rozwiązaniem, aczkolwiek mniej efektywnym energetycznie jest pompa typu split. Wyjątkową uwagę zwracamy na dobór pomp powietrznych do ogrzewania budynku. Nie dobieramy urządzeń na 100% zapotrzebowania na ciepło budynku, lecz do tak zwanego punktu biwalentnego.

W naszej ofercie znajdą również Państwo pompy powietrzne służące do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Są one alternatywą dla kolektorów słonecznych, jednak ich niebywałą zaletą jest uniezależnienie od czynników atmosferycznych i stopnia nasłonecznienia.

Dysponujemy pompami ciepła m.in. następujących producentów: Stiebel Eltron, Vaillant, Buderus, Nibe, Dimplex, Panasonic.

Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą, który szczegółowo odpowie na Państwa pytania. Dodatkowo istnieje możliwość, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, oglądnięcia działającej pompy ciepła typu WPL w domku jednorodzinnym.

 Jako pierwsi w Krakowie posiadamy Certyfikat i Znak Jakości Q Europejskiej Organizacji Pomp Ciepła EHPA wydawany tylko certyfikowanym instalatorom pomp ciepła.

tn_Eucert_logo (1)

Więcej informacji na temat pomp ciepła znajdą Państwo w materiale poniżej:

Dlaczego warto zamontować pompę ciepła w swoim domu? < KLIKNIJ ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ!

PIC00005238-00-WPL